DZIEŃ ZDROWIA PRZY CK 26.09.2010
Dodane przez alien dnia 27 wrzesień 2010 20:48:31
Niedziela 26 września, urywając się nieco wcześniej niż reszta uczestników z warsztatów ratowniczych (przepraszamy, że nie pomogliśmy w sprzątaniu) ruszyliśmy promować się oraz pierwszą pomoc a także ratownictwo podczas zorganizowanego w Centrum Kaszuby w Wejherowie kolejnego "Dnia Zdrowia". Zakupowicze oraz mieszkańcy pobliskich osiedli mieli okazję spotkać również inne organizacje, jednostki jak np. WOPR Powiatu Wejherowskiego, OSP Bolszewo, Falck a także stanowiska przygotowane przez Ośrodek Zdrowia NZOZ Kaszuby i NZOZ Medycyna Rodzinna, Centrum Pedagogiczne Trampolina i uwaga uwaga....ambulans do poboru krwi z Gdańska.

A co my tam takiego robiliśmy? więc nieco więcej szczegółów....


V-ce Szef GRM

Rozszerzona zawartość newsa
Przede wszystkim promowaliśmy pierwszą pomoc wśród dzieci, młodzieży i dorosłych-demonstrując postępowanie u osoby nieprzytomnej, resuscytację krążeniowo-oddechową, opatrywanie ran, usztywnianie złamań. Do ćwiczeń znalazło się chętnych co nie miara a co aktywniejsze osoby otrzymały od nas w prezencie płyty z filmikami z pierwszej pomocy z projektu Programu Młodzież w Działaniu pt. "Najwięcej Mocy jest w pierwszej pomocy".
Mierzyliśmy również ciśnienie tętnicze krwi, zachęcaliśmy do oddawania krwi-rozdając ulotki i naklejki. Ponadto uczestniczyliśmy w łączonym pokazie ratowniczym trzech służb: straż pożarna (OSP Bolszewo), ratownicy KPP ( my-GRM PCK Wejherowo) i karetka PRM (Falck). Zainteresowaniem cieszyły się nasze ulotki na temat działalności młodzieży w grupach GRM i SIM PCK Wejherowo:)

Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie obecnym tego dnia z nami ratownikom:
-Piotrowi G., Piotrowi D., Grażynce, Oli i Damianowi

Karolina