Prezentacja zestawu katastroficznego
Dodane przez alien dnia 11 kwiecień 2012 19:38:01
W dniu dzisiejszym (11 kwietnia 2012 roku) odbyła się uroczysta prezentacja naszego nowego zestawu katastroficznego, czyli przyczepy oraz namiotu. Z tej okazji swoją obecnością zaszczyciły nas władze Miasta Wejherowa oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie, jak również inni zaproszeni przez nas goście lub ich przedstawiciele: Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Wejherowie, Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Ordynator Oddziału Ratunkowego, Prezes Wejherowskiego WOPR, przedstawiciel POPR z Gdyni, ojciec Ewaryst z zakonu franciszkanów z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. Na nasze zaproszenie odpowiedziały również swoją obecnością media lokalne (gdzie możecie spodziewać się reportaży z tego wydarzenia).

Zarząd GR PCK Wejherowo

Rozszerzona zawartość newsa
Uroczystość zapoczątkowały oficjalne powitania gości zebranych na placu za jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie (przy ul.3 maja) przez prezes Oddziału Rejonowego PCK-p. Gabrielę Lisius.
Następnie przedstawiono krótką informację skąd pozyskaliśmy nowy sprzęt.
Wówczas odbyło się POŚWIĘCENIE przyczepy katastroficznej i namiotu przez ojca Ewarysta z zakonu franciszkanów z Wejherowa, aby nam dobrze służyły i nie ulegały zepsuciu-pomocniczą ministrantką została nasza szefowa:). Kolejnym etapem uroczystości było oprowadzenie gości po naszym Punkcie Medycznym wraz z omówieniem jego urządzenia przez Szefową GR-Monikę Sikora.
Po tej demonstracji oraz udzieleniu odpowiedzi na różne nurtujące gości pytania wszyscy udali się do Sali Narad Starostwa Powiatowego w Wejherowie, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, podczas którego wysłuchali krótkiej prezentacji na temat naszej historii i obecnej działalności wygłoszonej przez Zastępcę Szefa GR-Karolinę Grzenkowicz. Ostatnim punktem uroczystości były oficjalne podziękowania wręczane przez panią prezes wszystkim naszym wieloletnim współpracownikom i patronatom oraz korzystając z okazji wręczenie stopnia Ratownika PCK oraz Starszego Ratownika PCK jednemu z założycieli naszej grupy-Bartłomiejowi Błoszykowi. Goście mieli jeszcze okazję zabrać głos-co też z chęcią uczynili chwaląc nasze szczytne działania oraz cały wolontariat ratowniczy, podkreślając jak wielką rolę on spełnia w tworzeniu Krajowego Systemu Ratowniczego.

Po tej oficjalnej części nas oczywiście czekało jeszcze złożenie namiotu oraz przyczepy-ale dzięki obecności:
-Szymona, Bartka E. i Bartka B., Marty S. i Oli P., Moniki i Karoliny
Nie było już opóźnień-choć trzeba przyznać, że dzień od rana był na wariackich papierach :)

Zarząd GR PCK Wejherowo