Program "Ratuj Z Nami Maluchami" 25.06.2012
Dodane przez Timonvit dnia 04 lipiec 2012 22:18:54
   Dnia 25.06 w Luzinie ponownie wzięliśmy udział w zajęciach z projektu „Ratuj z nami maluchami”. Znów mogliśmy przenieść się do czasów, gdy mogliśmy się w nieskończoność bawić zabawkami :)Rozszerzona zawartość newsa
   Dzieci były bardzo zachwycone naszą obecnością. Na początku wszyscy się przedstawiliśmy, a następnie zaśpiewaliśmy piosenki o higienie, np. Szczotka, pasta; Mydło lubi zabawę... Zrobiło się bardzo wesoło! Dzieci nauczyły się numerów alarmowych i jak w niespodziewanym momencie spytaliśmy któreś z nich o jakiś, bez problemu potrafiły odpowiedzieć.
   Nadszedł czas na RKO. Wszyscy byli zachwyceni manekinem i każdy chciał go dotknąć. Po kilku próbach podjętych przez dzieci, przyszedł czas na kolorowanie obrazków związanych z pierwszą pomocą. Najmłodsi chętnie i dokładnie wykonywali to zadanie, gdyż później czekała je niespodzianka Było to oczywiście obejrzenie zawartości czerwonej skrzyni. Nadszedł czas obiadu.
   Po nim przeszliśmy do ratowania poszkodowanego ze złamaniem otwartym ręki. Dzieci świetnie sobie z tym poradziły W pewnym momencie Daria zamieniła się w mumię! Każde z maluchów czymś ją obwinęło, a następnie zrobili jej niespodziankę i wyłaskotali do granic możliwości. :D
   Na szczęście Daria przeżyła, a dzieci posprzątały cały materiał do tego wykorzystany, z drobną naszą pomocą Na koniec zrobiliśmy szybką powtórkę z całych zajęć. Z miłym zaskoczeniem stwierdziliśmy, że najmłodsi wszystko zapamiętali i pewnie odpowiadali na każde nasze pytanie. Przed samym wyjście dzieci nauczyły się jeszcze piosenek, np. Gucio, Niedźwiadek Pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do domku.

Dziękuję bardzo obecnym:)
-Grażka
-Daria
-Kamil

Marta Sikora