Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa-MALBORK 19.07.2012
Dodane przez alien dnia 22 lipiec 2012 20:18:49
W czwartek 19 lipca 2012 roku to tym razem PCK Wejherowo wraz z Bankiem PKO dokonało oblężenia Malborka-oj było nas pełno wszędzie:)
Nie dało się przegapić kolejnej części Ogólnopolskiej akcji.
Punkt zbiórki krwi oraz nasz punkt nauczania pierwszej pomocy mieściły się na placu przy Malbork Welcome Center w samym centrum miasta-na przeciwko pomnika Króla Kazimierza Jagielończyka. 

KarolinaRozszerzona zawartość newsa
Zbiórka krwi trwała od godz. 9.00 do godz. 14.00. Krwiodawcy mogli dodatkowo skorzystać z masażu karku, nauki pierwszej pomocy oraz punktu przedszkolnego dla dzieci.
Nauczaliśmy również przechodniów. Głównymi przypadkami przez nas zaprezentowanymi były: osoba nieprzytomna, resuscytacja osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka oraz wykonanie opatrunków w różnych rodzajach ran.
Proponowaliśmy także pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

A po pokazach...obowiązkowa wycieczka na obiad do MC i oczywiście w okolice zamku, gdzie m.in. podziwiać można było wioskę rycerską jak również różne stoiska i kramy z wyrobami garncarskimi, drewnianymi, piekarniczymi itp.

Serdeczne i szczególne podziękowania dla naszego kierowcy, który mimo wolnego dnia poświęcił go dla NAS z sentymentu do swojej dawnej działalności w GR PCK Wejherowo-dziękujemy za ratunek Tomku :)

Podziękowania także dla obecnych pckowiczów::
-Basi, Grażki, Karola, i Oli P.

Karolina