Warsztaty projektowe POPR 22- 23.09.2012
Dodane przez wallace dnia 23 wrzesień 2012 20:24:08
W miniony wrześniowy weekend odbyły się ostatnie już warsztaty projektowe przygotowane tym razem przez Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Pełni gotowości o godz. 16:00 spotkaliśmy się w szkole.

Co koledzy dla nas przygotowali?Rozszerzona zawartość newsa
Rozpoczęliśmy od kilku słów na temat urządzeń na których tego dnia pracowaliśmy- nawigacja Garmin. Następnie szczegółowy wykład na temat samych poszukiwań. Dowiedzieliśmy się co dzieję się od momentu zaginięcia osoby aż do jej znalezienia. Chłopaki wtajemniczyli nas w całą procedurę postępowań.
Po zapoznaniu się ze sprzętem ratowniczym, jakim tego dnia dysponowaliśmy; wzmocniliśmy nasze siły pożywną kolacją.
Ok godz. 20:00 przedstawiono nam zadania:
1. Poszukiwanie zaginionej kobiety chorującej na schizofrenię paranoidalną
2. Poszukiwanie młodego survivalowca
Zebraliśmy szczegółowy wywiad na temat zaginionych i pod kierownictwem Krzysia ruszyliśmy do lasu. Tam zostaliśmy zadysponowani do dwóch zespołów, które przeszukiwały dwa odrębne sektory. Z mniejszymi bądź trochę większymi problemami zaginieni zostali odnalezieni, zaopatrzenie i przetransportowani do miejsca odbioru przez zespół ratownictwa medycznego.
Na koniec jeszcze podsumowanie podjętych działań. Ku naszemu zdziwieniu jeden z zespołów w ciągu niecałych 3 godzin przeszedł ponad 700 km :D Szacun :D

Ćwiczenia pozwoliły nam zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez grupy poszukiwawcze, spróbować swoich sił w pracy z mapą i nawigacją, wzmocniły współpracę i łączność. Słowa: "Nie potrafię określić gdzie teraz jestem" przejdą do historii :)

Przypominam, że warsztaty zostały zorganizowane dzięki wsparciu programu Młodzież w działaniu :)

Do zobaczenia na warsztatach podsumowujących projekt :)

Monika Sikora