HEINEKEN OPEN' ER FESTIVAL 2013
Dodane przez wallace dnia 15 lipiec 2013 15:26:28

W dniach 3- 6 lipca już po raz piąty członkowie naszej grupy zabezpieczali jedno z największych wydarzeń muzycznych w Europie- Heineken Open'er Festival 2013, a 7 lipca organizowany również przez firmę Alter Art- koncert Rihanny. Wspierali nas w tym wielkim przedsięwzięciu sympatycy grupy, ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni oraz Inspektoratu Ratowniczego ZHP Sopot. Była to już XII edycja festiwalu. Odbyła się na terenie częściowo uruchomionego już lotniska na Babich Dołach.

Przez te 5 dni na terenie Gdyni przez 12 godzin dziennie ponad 30 osób czuwało nad bezpieczeństwem festiwalowiczów. Byli wśród nich lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz ratownicy systemu.

Przez ten cały czas w naszych punktach pracowało łącznie 60 osób.


Rozszerzona zawartość newsa

Zabezpieczaliśmy punkty medyczne przy trzech największych scenach- Open'er Stage (szef punktu: rat. Med. Monika Sikora), Tent Stage (szef punktu: rat. Med. Karolina Grzenkowicz), AlterKlub Stage (szef punktu: rat. Med. Kamil Gorzelic). Koordynacją medyczną zajmowali się lekarze: Henryk Narloch, Magdalena Kołaczkowska, Barbara Klopowicz, Kinga Szawełło- Starczewska. Jak co roku nie zabrakło także quada z koszem transportowym należącego do kolegów z Poszukiwawczego- Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Transportem do szpitala zajmowała się firma Medica Polska. Natomiast na polu namiotowym nad bezpieczeństwem Openerowiczów czuwali ratownicy z firmy SIMmed.

Tłumy uczestników nadciągały wraz ze zbliżającymi się największymi koncertami. Na scenach wystąplili m.in. Kaliber44, Lao Che, Arctic Monkeys. Gwiazdą ostatnich dni był zespół Kings of Leon oraz Rihanna. Wtedy też nasze patrole w pełnej gotowości czekały przy scenie, a w razie konieczności transportowały poszkodowanych do punktów medycznych. Na pogodę nie mogliśmy narzekać- czasem słońce, czasem deszcz. Najczęściej do naszego punktu trafiali poszkodowani z nieurazowymi bólami, ranami powierzchownymi skóry, urazami stawów, osłabieniem, zatruciem.

Serdeczne podziękowania dla tych wszystkich którym te dni minęły małą ilością snu oraz pod hasłem OPENER. Dziękujemy za wzorową postawę i świetną atmosferę.


Podziękowania również dla firmy AUTO BRUDNIEWICZ za udostępnienie samochodu.


Szef GR PCK Wejherowo:

Monika Sikora