Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Wejherowie 23.05.2014
Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 22:40:49

23 maja 2014 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Redzie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbył się Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

O godzinie 8:00 wszyscy organizatorzy i sędziowie zebrali się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, aby przygotowywać zawody.

O godzinie 9:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Redzie rozpoczęło się uroczyste otwarcie mistrzostw. Obecni byli p. Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wejherowie, p. Gabriela Lisius, wiceprezes OR PCK w Wejherowie, p. Waldemar Mruz, przedstawiciele władz samorządowych, Naczelnik OSP w Redzie, p. Zbigniew Klejno, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, p. Marek Kamiński.

O godzinie 10:00 mistrzostwa rozpoczęły się one testem wiedzy, który wykonywała grupowo każda drużyna. Następnie pełną parą ruszyła część Mistrzostw na którą wszyscy czekali – scenki, czyli wiedza w praktyce :) Drużyny zmagały się z wieloma trudnymi przypadkami m.in. zakrztuszeniem, skręceniem, złamaniami, zatrzymaniem krążenia i wieloma innymi. Ponadto każda z drużyn brała udział w scence – FUN&PLAY organizowanej przez Straż Pożarną. Stacja ta okazała się miłą niespodzianką dla tych, którzy chcieli ochłodzić się w tak upalny i słoneczny dzień ;) Podczas gdy komisja liczyła głosy, wszyscy uczestnicy Mistrzostw zebrali się w sali gimnastycznej, aby posilić się przepysznymi drożdżówkami i zintegrować w tańcu... I nareszcie po tak długim dniu nadeszła chwila ogłoszenia wyników. W kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Wejherowie, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Rumii, I miejsce zajęło Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęło III LO w Wejherowie, II miejsce zajęło I LO w Wejherowie, I miejsce zajęło Technikum nr 1 w Wejherowie.

Zwycięzcą jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom mistrzostw i ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że choć trochę przyczyniliśmy się do tego abyście zobaczyli, że Pierwsza Pomoc naprawdę jest super! Życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK :)