WYcieczka do Filharmonii 30.08.2014
Dodane przez Timonvit dnia 02 wrzesień 2014 09:44:50
30.08.2014 zorganizowana została przez nasz Oddział Rejonowy wycieczka do filharmonii dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji, zwerbowanych za pośrednictwem Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu Wejherowskiego. 
Zapraszamy do relacji. 

Rozszerzona zawartość newsa
W czasie wycieczki dzieci obejrzały film "Dzwoneczek i Tajemnice Piratów" oraz uczestniczyły w prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Tradycyjnym elementem prelekcji były bajki o Super Wiewiórce oraz Oli i Kubie.  W czasie bajek dzieci dowiedziały się jakie zasady panują w ruchu drogowym, jak należy zachowywać się w lesie oraz jaką ważną rolę pełnią kamizelki odblaskowe i karty ICE. 
Po bajkach przyszedł czas na zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. W pierwszej poznawali tajniki Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, w drugiej sposoby opatrywania urazów, w trzeciej podziwiały sprzęt ratowniczy GR PCK - kamizelkę KED, w czwartej miały możliwość zbadania swojego ciśnienia. 
Po zakończeniu zajęć praktycznych wszystkim dzieciom zostały wręczone kamizelki odblaskowe oraz karty ICE aby mogły poczuć się bezpieczne w czasie powrotów ze szkoły oraz swoich zabaw na świeżym powietrzu. 
W sumie w wycieczce wzięło udział 46 dzieci oraz 10 opiekunów wyznaczonych przez rodziców z poszczególnych miast i gmin. 
Wycieczka została sfinansowana ze środków pozyskanych dzięki zbiórce publicznej "Gorączka Złota" przeprowadzonej w drugim kwartale 2014 roku. 
"Gorączka Złota" jest ogólnopolską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża w czasie której zbierane są pieniądze niskich nominałów. Zebrane środki poszczególne Oddziały PCK poświęcają na organizację wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji. 
Naszemu Oddziałowi Rejonowemu udało się uzbierać 1651,70 zł. 
Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1665,58 zł. Różnicę oraz koszty związane z dokumentacją pokrył Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie ze środków pozyskanych z innych źródeł głównie działąlności gospodarczej. 

Dziękujemy bardzo za współpracę:
Ośrodkom Pomocy Społecznej powiatu Wejherowskiego. 
Filharmonii Kaszubskiej przy Wejherowskim Centrum Kultury
Szkolnym Kołom PCK przy Gimnazjum nr 3 w Wejherowie oraz II Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie. 
Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Ponad to dziękuję za obecność:
Domagała Dominice
Jędrzejczyk Aleksandrze
Klejdysz Roksanie
Seredyńskiemu Karolowi
Wyczyńskiej Paulinie
Żyłowskiej Julii
Naszemu fotografowi - Olczykowskiej Kasi 

Koordynator Wycieczki
Szymon Piotrowski