"Zawody Przed Zawodami" Grudzień 2014
Dodane przez Timonvit dnia 10 grudzień 2014 12:07:07
W miniony koniec tygodnia odbyły się warsztaty "Zawody Przed Zawodami", będące wieloletnią już tradycją naszej grupy.  Przez trzy dni szlifowane były umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz nauka prawidłowego pełnienia funkcji sędziego Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. 


Rozszerzona zawartość newsa
Uczestnicy spotkali się w piątek o godzinie 18:00. Po zajęciach integracyjnych i kolacji przyszedł czas na zajęcia przypominające. Omówione zostały poszczególne przypadki oraz ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy. Przedstawione zostało uczestnikom krótkie wademekum, na podstawie którego sporządzone miały być karty ocen. 
Pobudka w sobotę była niekonwencjonalna - bo z pomocą saksofonu. 
Po pysznym śniadanku przyszedł czas na zajęcia dotyczące sędziowania. Uczestnicy zapoznali się z budową karty oceny, procedurą sędziowania oraz psychologicznym podejściu do zawodników. Po teorii przyszedł czas na praktykę.  
Uczestnicy zostali podzieleni na grupy z których każda miała opracować scenkę z dwoma przypadkami, skonstruować logiczny scenariusz i karty ocen. Uczestnicy poradzili sobie rewelacyjnie - o czym świadczy brak poważniejszych kłótni w czasie samych "Zawodów Przed Zawodami". 
Uczestnicy Warsztatów podzielili się na 2 grupy z których jedna wcielała się w rolę sędziów i pozorantów a druga w rolę zawodników.  W II Turze nastąpiło oczywiście odwrócenie ról. Dla obu grup scenki były identyczne - ustalone na porannych zajęciach z sędziowania.  

Po zawodach przyszła kolej na obiad. Posileni uczestnicy mieli siłę na kolejne zajęcia: 
- RKO na manekinie z elektronicznym pomiarem jakości ucisków i wdechów
- AED
- Scenki "Hardcorowe" oraz udzielanie PP z zawiązanymi oczyma. Czas zleciał bardzo szybko i przyszła pora na kolację, po której nastąpiło ogłoszenie wyników "Zawodów Przed Zawodami". 
1) Kościerzyna I
2) Kościerzyna II
3) LO w Pucku
4) Nowy Dwór Gdański
5) Gimnazjum nr 1 w Redzie
Dodatkowo wyróżnieni zostali przez Koordynatora Warsztatów, Szymona Piotrowskiego, opiekunowie drużyn za własny wkład w ich realizację. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i miłą atmosferę. 
Do zobaczenia na kolejnych!