NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Warsztaty Kwietniowe
SIM Wejherowo

W miniony weekend odbyły się Warsztaty "Zawody przed zawodami". Tegoroczne kwietniowe spotkanie miało miejsce w innej niż zwykle lokalizacji. Tym miejscem był Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie. Niestety nie wiem, kto był tam na miejscu pierwszy (wyjątkowo poza Kościerzyną;]) gdyż pojawiliśmy się tam dopiero na kolacje. Przechodząc do sedna sprawy to całe warsztaty minęły w bardzo miłej atmosferze.

               Pierwszego dnia tuż po kolacji rozpoczął się cykl zajęć prowadzonych przez Mateusza, Kamila, Roberta, Rafała i Basię. Zmierzyć trzeba było się z dość ciekawymi i odbiegającymi od standartów zadaniami. Na sam początek trzeba było mi się zmierzyć z zajęciami mającymi na celu współprace w drużynie, następnie komunikację z osobami, które np. były głuchonieme czy nie znały języka polskiego. Chyba najciekawsze i najbardziej stresujące zajęcia warsztatów;]. Po tym przeszliśmy do Basi, której zadanie polegało na ratowaniu drużyną 5 osobową z zawiązanymi oczami no może poza kapitanem. Kolejne zadania to już ratowanie z wykorzystaniem tego, co nam wpadnie w ręce oraz omówienie i przećwiczenie segregacji masowej systemem TRIAGE. W między czasie jeszcze nastąpiły masowe wędrówki do pryszniców i koniec zajęć pożegnanie się iskierką i do łóżka. Co chyba niektórym nie bardzo chciało wyjść, bo siedzieli jeszcze długo rozmawiając?

               Następnego dnia już zaczęła się poważna praca, gdyż po śniadaniu przeszliśmy do zawodów. Podzielono nas na 2 grupy, w których już tradycyjnie jedni pozorowali i oceniali a kolejni ratowali. Po 1 turze chwilka przerwy w poczekaniu na obiadek, który był bardzo smaczny, za co dziękujemy kucharzowi. Po krótkiej przerwie zawitaliśmy na salę audiowizualna, wysłuchać prelekcji na temat HIV oraz obejrzeć dość ciekawą prezentację o tym jak i o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po tym zamieniliśmy się rolami i także zaczęliśmy sie bawić i to w gruncie rzeczy bardzo dobrze;] W obu turach ratownicy w 10 scenkach, musieli się zmierzyć m.in. z takimi przypadkami jak os. nieprzytomna z i bez oddechu, złamanie otwarte, pogryzienie przez psa czy podejrzenie urazu kręgosłupa swoje miejsce miały także nagłe zachorowania. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doświadczeniem w tym, co robili tak, więc poziom zawodów był bardzo wysoki. Jak to na wieczornym rozdaniu nagród rzekł Piotr "Wszyscy zaliczyli by egzamin”, co się równa z wynikami ponad 80% zdobytych punktów. Po kolacji odbyła się 3 tura zawodów, w której, byliśmy zmieszani drużynami i kolejny raz już ćwiczyliśmy współprace w drużynie. Po tych zajęciach wszystkie osoby ruszyły do ogródka, w którym ogłoszono wyniki.

               1. Miejsce kwietniowych zawodów przed zawodami zajęła drużyna 1 drużyna z Kościerzyny zaraz za nimi uplasowała się drużyna z LO1 w Wejherowie tzw. "Sobieski" a 3 miejsce na podium zagościło pierwszą drużynę z Gimnazjum w Bolszewie. Po ogłoszeniu wyników i odebraniu nagród przyszedł czas na posiłek w postaci kiełbaski przygotowane na grillu. Dzień, jako tako się zakończył, gdyż część osób poszła oglądać film a pozostała stwierdziła ze zostanie w szkole, gdzie tez działy się

dość ciekawe rzeczy.

               Niedziela to już tylko pożegnanie iskierką bezpośrednio po śniadaniu i rozpoczęcie kolejnych zajęć. W nich już nie chodziło o zgranie lecz pozyskanie nowych doświadczeń z zakresu wypadku komunikacyjnego, badania kompleksowego i użycia kołnierza ortopedycznego oraz wykonania RKO na manekinie z komputerkiem.

               Wszystkim przybyłym osobom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, w bardzo zabawnej (a i niekiedy straszącej) atmosferze i gratulujemy osiągnięć na tegorocznych warsztatach. Zapraszamy również wszystkich na grudniowe warsztaty i liczymy na kolejne spotkanie w tym samym miejscu na Zawodach Okręgowych, które odbędą się 29 maja.

 

Z czerwonokrzyskimi pozdrowieniami

Sekretarz SIM

Damian Tyszer


Dodane przez Damian dnia 21 kwiecień 2010 20:55:541 Komentarzy ˇ 1880 Czytań - Drukuj
Komentarze
wallace dnia 23 kwiecień 2010 13:43:25
Gratulacje i powodzenia na kolejnych etapachsmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.