NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
NA FALI
GR PCK Wejherowo

Byli wśród nas koordynatorzy akcji 1 Programu Młodzież w działaniu z terenu całego kraju (tj. wymian międzynarodowych, krajowych i międzynarodowych inicjatyw młodzieżowych, młodzieży w demokracji), a także innych akcji w ramach wyżej w/w programu. Nie mogło też zabraknąć niezwykłych trenerów oraz tych którzy na co dzień pracują w Narodowej Agencji (znanych nam tylko z licznych telefonów i maili). Pierwszego dnia pojawił się również sam dyrektor NA- Tomasz Bratek.

 

Rozpoczęliśmy od przedstawienia swoich zrealizowanych już projektów. Jednakże forma przedstawienia była różna... zaczynając od konferencji prasowej, poprzez wernisaż, sympozjum naukowe, spotkanie dla niewidomych, skończywszy na spotkaniu w klubie kibica. Później nadszedł czas na wymianę doświadczeń. Wspólnie zastanawialiśmy się nad pojawiającymi się problemami, szukaliśmy rozwiązań oraz sposobów zapobiegania.

Najlepszym rozwiązaniem na wszystko okazał się plan B :).

Niezwykłym wyzwaniem okazało się dla nas zróznicowanie pojęć widoczność, rozpowszechnianie i wykorzystywanie rezultatów projektów. Pomogła nam w tym specjalistka od spraw promocji Narodowej Agencji Programu Młodzież w działaniu. Piątkowy wieczór minął nam pod kątem  spotkania z gościem- Andrij Pavlovich- koordynator Salto EECA - Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu.

Sobota okazało się bardzo medialnym dniem. Pod obserwacją fachowców odbyły się warsztaty „Słowo- dźwięk- obraz”. Zgłębialiśmy tajniki prasowe- pod okiem Łukasza Kaźmierczaka (redaktor naczelny tygodnika lokalnego- „Głos Głogowa”), telewizyjne- Amelii Łukasiak (Newsweek, Rzeczpospolita, RTL 7), oraz radiowe- Jarosław Spychała (radio TOK FM). Po tak wyczerpującym dniu trenerzy zaprosili nas do KASYNA:).

I co dalej?? Inspirując się wzajemnie, szukając odpowiedzi przez całe spotkanie...podjęliśmy swój kolejny krok- kolejny pomysł do realizacji. Jeszcze przed samym odjazdem nie mogło zabraknąć zafundowanej przez Narodową Agencje dawki LSD (w roli wytłumaczenia : Learning Space Dynamics- akcje Programu Młodzież w działaniu:)) oraz ewaluacji spotkania.

Przez cały czas za kuluarami odbywały się niezliczone rozmowy na temat projektów i ... nie tylko. Długie wieczory mijały pod kątem wspólnych gier, wycieczek, rozmów i tańców w gronie fantastycznych ludzi.

 

Zainspirowana tym spotkaniem, z głową pełną niezliczonych pomysłów … powróciłam. Czas wdrożyć je w działanie. Pomożecie:)???


Koordynator projektu

Najwięcej Mocy jest w pierwszej pomocy


Monika Sikora


Dodane przez wallace dnia 08 grudzień 2010 09:58:480 Komentarzy ˇ 1405 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.