NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Pozaformalna Akademia Jakości Projektu (PAJP III)
GR PCK WejherowoSzkolenie to oparte jest na autorskiej, innowacyjnej metodologii pt. „Laboratorium kreatywności” wypracowanej w czasie kilku poprzednich szkoleń i projektów, zakładającej różnorodny charakter pracy, otwarty na wpływ uczestnika, bogaty wybór narzędzi i materiałów źródłowych, gwarantującej: odpowiedni czas na określenie celów (wyzwań), narzędzia wspomagające przełamanie standardowego myślenia, przestrzeń na poszukiwania i bogate materiały do eksplorowania, czas na wybranie najlepszych pomysłów oraz wsparcie przy planowaniu transferu do realiów danego projektu.

Już we wtorek popołudniu spotkaliśmy się w 21- osobowej grupie (18 uczestników, 2 trenerki i 1 koordynatorka). Każdy z innego krańca Polski, z inną pasją, z innym profilem działań grupy, z innym problemem... Czy da się w tak różnorodnej grupie coś wypracować? OCZYWIŚCIE :)
Rozpoczęliśmy od odkrycia potworów twórczości i określenia jak można z nimi walczyć oraz jak tworzyć środowisko sprzyjające twórczości.
Zajęliśmy się realizacją marzeń, czyli poznaliśmy strategię Walta Disneya. Tu skupiliśmy się na zespole projektowym, definiowaniu roli, podziale zadań oraz planowaniu metodą BREDIM (co pozwoliło spojrzeć pod zupełnie innym kątem na proces twórczy). Pomocne okazały się również narzędzia pozwalające stworzyć misje, wspólny cel, a także liczne metody coaching' owe sprzyjające rozwojowi jednostki.

Kiedy udało nam się zdefiniować nasze potrzeby i cele, dopiero mogliśmy zająć się rozwiązywaniem problemów/ podejmowaniem decyzji. Poznaliśmy ciekawe metody m.in.  P- MOPS, kapelusze De Bono, FishBowl, "za" i "przeciw". Nie zabrakło również dyskusji na temat konsensusu i jego pochodnych. Istotnie poruszonym tematem okazała się komunikacja a w szczególności Porozumienie bez przemocy (Rosenberg).
By troszkę odpocząć od otaczających nas problemów zostaliśmy zaproszeni do chwili relaksu; każdy mógł wybrać coś dla siebie: mini wakacje, przygotowywanie sałatki, spacer, usypywanie mandali, siłownia, masaż i inne. Bo "Czasem najważniejszą rzeczą w ciągu całego dnia jest odpoczynek między dwoma głębokimi oddechami" (Etty Hilesum)
Poza tym mieliśmy czas na poznanie siebie i swoich organizacji, zapoznanie się z Programem Młodzież w działaniu, zwiedzanie tężni, wspólne nocne rozrywki. Ze swojej strony zaproponowałam grupę mini- warsztat na temat pierwszej pomocy, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.
Stworzyliśmy świetną grupę, w której można czuć się bezpiecznie :)

Ciekawym elementem PAJPu są tzw. trójki PAJPerskie, czyli trzyosobowe zespoły mające wspierać się podczas szkolenia a także po...aż do ewaluacji (spotkanie w grudniu 2011).
Na koniec- przygotowywaliśmy mini projekty, które chcemy wdrożyć w naszej organizacji. Po chwili zamyślenia udało mi się wypracować "coś twórczego" (niebawem się tym z Wami podzielę:)). Liczę, że uda nam się wspólnie go zrealizować.

Zainspirowana poznanymi ludźmi, z nowymi potrzebami, głową pełną myśli, z plecakiem pełnym narzędzi, mogąca liczyć na wsparcie trójki PAJPerskiej, koordynatorki wróciłam... ale to dopiero początek...

Monika Sikora


Dodane przez wallace dnia 15 maj 2011 14:51:210 Komentarzy ˇ 1298 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.