NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Obóz Garczyn 2011
SIM Wejherowo

Sprawozdanie z obozu w Garczynie. 3 – 16 sierpnia 2011r.

            W dniach od 3 do 16 sierpnia 2011r. w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się już XIV obóz szkoleniowo – wypoczynkowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowany był on przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych w Wejherowie.

            W obozie wzięła udział młodzież w wieku od 14 do 16 lat. Nasza mało liczna grupa – 6 osób z dwójką opiekunów na czele, po przyjeździe na miejsce została zakwaterowana do dwóch domków letniskowych.

            Każdy dzień rozpoczynaliśmy od porannej zbiórki o 8.20 i odśpiewania hymnu Czerwonego Krzyża, następnie, jeszcze bardzo zaspani, udawaliśmy się na stołówkę, gdzie spożywaliśmy śniadanie, a naszym nieodzownym posiłkiem był dżem. Po porannym posiłku, już bardziej pobudzeni rozpoczynaliśmy zajęcia. W trakcie trwania obozu nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy z zakresu pierwszej pomocy oraz mieliśmy zajęcia instruktorskie na których poszerzaliśmy swoją  wiedzę na temat nauczania innych.

Ponadto instruktorzy organizowali wypoczynek na kajakach, żaglówkach, rowerach wodnych, ściance wspinaczkowej, ogniskach i wielu, wielu innych, gdzie  mogliśmy zregenerować swoje siły po codziennej, wielogodzinnej nauce. Nasi opiekunowie, Magda i Piotrek, urozmaicali nam pobyt na obozie w dość oryginalny sposób, wymyślając nam dni tematyczne, które trwały od porannej zbiórki, aż do kolacji. Nie zabrakło dnia, np.: jedzenia parami, śmiesznych fryzur, noszenia ubrań na drugą stronę itp. Było bardzo dużo śmiechu i zabawy.

            Aby nasza wiedza nie była „zbyt ulotna”, instruktorzy raz na jakiś czas, przygotowywali dla nas, egzaminy teoretyczne i praktyczne, które miały na celu sprawdzenia poziomu opanowania wiedzy z pierwszej pomocy. Było ciężko, a materiału do zrealizowania bardzo dużo, ale na szczęście nasza grupa była bardzo pojętna i pełna zapału do działania.

            Przez te nie całe dwa tygodnie, mieliśmy okazję prowadzić zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży z innych zgrupowań obozowych. Dzięki temu mogliśmy nauczyć się więcej i zobaczyć na przykładzie, czy będziemy dobrymi instruktorami. Nasza kadra po każdych zajęciach miała jakieś uwagi negatywne, ale zawsze też parę pozytywnych pochwał, które podnosiły nas na duchu i dawały więcej sił.

            Każdy dzień kończyliśmy iskierką, która była bardzo sympatycznym podsumowaniem mijającej doby. Nasz zapał był tak duży, że chyba ani razu nie poszliśmy spać przed pierwszą w nocy. Oczywiście Magda i Piotrek usilnie próbowali nas zmusić do wcześniejszego pożegnania dnia, ale słuchanie ich nie było raczej naszym hobby.

            Na koniec obozu, a dokładnie 15 sierpnia, odbył się egzamin, który musieliśmy zdać

na minimum 80%. O tym, że wszystkim się powiodło, dowiedzieliśmy się na uroczystej kolacji pożegnalnej.

            Nasza grupa była mała, ale dzięki temu byliśmy zgrani i bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy. Już podczas obozu Piotrek, zapisał nas wszystkich do SIM'u, czyli grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, dzięki czemu nasz kontakt tak szybko się nie urwie. Podczas obozu wymieniliśmy się numerami telefonów i już po nie całym tygodniu od rozstania spotkaliśmy się na zebraniu poobozowym. Wszyscy razem stwierdziliśmy, że wakacje trwały zdecydowanie o dwa miesiące za krótko i że na pewno będziemy się często widywać. Ten obóz wiele nas nauczył. Nie tylko z zakresu pierwszej pomocy, ale też zmienił nas samych, miejmy nadzieje, że na lepsze. Teraz jesteśmy instruktorami i to my będziemy uczyć innych pierwszej pomocy, ale także będziemy dalej się dokształcać w tym temacie. Wszystko to osiągnęliśmy dzięki naszej determinacji i ciężkiej pracy, ale także dzięki naszym kochanym instruktorom. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Dziękujemy za wszystko.

                                                                                                  Paulina Majewska

 


Dodane przez Mumin dnia 08 wrzesień 2011 14:40:000 Komentarzy ˇ 1657 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.