NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Zbiórka Dla Pogorzelców ze Strzebielina 18.11.2012
SIM Wejherowo
             Wszyscy zwarci i gotowi choć niedziela to wstali z samego rana, niektórzy koło piątej rano (tak wiem kosmiczna godzina, ale czego się nie robi dla potrzebujących) i udali się pociągiem do malowniczej i jakże cudownej wioski o dźwięcznej nazwie Luzino.
            Wyglądając rano za okno stwierdziłam, że troszkę się zlituję nad biednymi zmarzlakami i odbiorę ich autem z peronu, zatem pierwsze pół godziny spędziliśmy przyjemnie na rozmowach przy nawiewie z ciepłym powietrzem, później miało być tylko gorzej. W sumie dużo się nie myliliśmy, ciepłe autko opuściliśmy koło godziny 8:10 przywdzialiśmy czerwonokrzyskie kamizelki i zwarci i gotowi w odmarzających już dłoniach trzymaliśmy puszki. Rozdzieleni każdy na swoje wejście do kościoła czekaliśmy na pierwsze datki. 
           Szczęśliwie zauważył to ksiądz proboszcz, który zaprosił nas na śniadanie w czasie kolejnej Mszy. Ciepła herbatka i jedzonko dostarczyło nam tak potrzebnej energii i pozwoliło odtajać naszym biednym paluszkom ;) Pełni energii ruszyliśmy do dalszej zbiórki. W międzyczasie dołączyła do nas Wandzia, która mimo złego samopoczucia i początków choroby postanowiła pomóc drugiemu człowiekowi, od niej niech się uczą wszystkie lenie, którym tego dnia się zwyczajnie nie chciało. 
           Na czas Mszy o godzinie 13.15 dołączyła do nas nowa siła Marta, dziesięcioletnia dziewczynka, która pomogła nam zbierać pieniążki dla rodziny zmarłej tragicznie koleżanki, jej urok osobisty i słodycz płynąca z ocząt skutecznie przyciągała do nas wiernych, którzy okazywali się wyjątkową hojnością, doszło do tego, że na ostatnią Mszę pani prezes musiała dowozić skarbonek, bo mimo dwóch zapasowych wszystkie były zapełnione po brzegi. Zostaliśmy zaproszeni również na obiad i deser. Trochę nas tam rozpieszczali, ale nie do tego stopnia by Ola mogła zabrać sobie kucharza do domu ;)

           Pełni uczucia spełnienia powróciliśmy do domów, na ostatnią Mszę stawiłam się z Piotrkiem i o dziwo ludzie nadal byli przygotowani na tą zbiórkę i udało nam się zebrać trochę pieniążków.

Zebrane przez nas pieniądze są niczym przy tym jaka tragedia spotkała tą rodzinę, utrata dziecka jest chyba najgorszą rzeczą jaka może spotkać rodziców, cieszymy się, że chociaż w ten sposób, poświęcając swój czas i wszystkie odmarznięte części naszych ciał mogliśmy pomóc im w odbudowaniu domu, który zapewne już nigdy nie będzie taki jakim był przed pożarem.

           Bardzo dziękuję wiernym za ofiary, a wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie, jestem z Was dumna! Nikt mimo uporczywego zimna nie narzekał, stał z uśmiechem i pomagał.

            Dziękuję Oli Patelczyk za umilanie czasu rozmową i opowieściami z szerokiego świata, dziękuję Sebastianowi Miler za to że dbał o nasze dobre samopoczucie, dziękuję Wandzie Roda za to, że mimo choroby do nas dołączyła, dziękuję Marcie za wsparcie i szacowanie czasu zakończenia wystąpienia chóru, dziękuję Szymonowi Piotrowskiemu za zabranie moich podopiecznych do Wejherowa i odwiedziny, dziękuję pani Eli Szymerowskiej za przekazanie skarbonek z zebranymi pieniędzmi do biura, dziękuję Piotrowi Graczyk za pomoc i poświęcony czas, mimo nawału nauki jaki teraz ma, dziękuję mężowi pani prezes za dostarczenie pustej skarbonki i dziękuję Bogu za to, że dał mi chęć do marznięcia i pomocy drugiemu człowiekowi mimo tego, że też mam sporo nauki. dziękuję również parafii za bardzo życzliwą gościnę  ;)

 

           Gorąco pozdrawiam i zachęcam do pomocy drugiemu człowiekowi, nigdy nie wiecie czy taka tragedia nie spotka Was, czego oczywiście nikomu nie życzę.

Magda Miler


Dodane przez Timonvit dnia 18 listopad 2012 20:27:210 Komentarzy ˇ 1441 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.