NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Ćwiczenia ratownicze 16.02 "17:00"
GR PCK Wejherowo

By móc działać czekały na nich zagadki. Po ich poprawnym rozwiązaniu, odnaleźli jedyną w Wejherowie alejkę oświetlaną od dołu, z której to chciała rzucić się zdesperowana Genowefa. Jakby tego było mało był tam też jej brat Piotrek (zawałowiec). Jemu udało się szczęśliwie trafić do szpitala. Niestety samobójczyni w chwili przekazania stwierdziła, że jednak popływa, a pływać nie umiała ;)

To skłoniło naszych ratowników do dalszej drogi. Przy ośrodku zdrowia czekało na nich sprawdzenie wiedzy z zakresu KPP. Jednak nie stanowiło to dla nich żadnego problemu. Raz dwa uporali się z odpowiedzią i szczęśliwie znaleźli kobietę z Monako, która przybyła do Polski i w wirze zakupów zapodziała syna. Na szczęście trafiła ona na grupę wspaniałych, którzy po paru minutach odnaleźli syna. Oczywiście nic nie może być takie łatwe i przyjemne, więc okazało się, że syn w drodze do hotelu poślizgnął się i spadł ze schodów. Pech chciał, że mimo nie wylądowania w Cedronie, doznał urazu podstawy czaszki. Szczęśliwie nieszczęśliwie zajęli się nim nasi ratownicy i już po chwili cała sytuacja została opanowana.

Czas zatem na scenę trzecią, tam to Julia postrzelona przez swojego Romea (no bo kto normalny rzuca kogoś w walentynki?). Dostała w ramię (na szczęście spudłował). Nasi ratownicy po krótkiej ocenie wstępnej, zaopatrzyli ranę, tlen podali, normalnie cud miód ;)

Najciekawsza jednak była scenka ostatnia, na której to pozwoliłam sobie trochę zaszaleć, choć i tak zawiodłam ich oczekiwania ;) Wszyscy spodziewali się rodzącej za kółkiem (może następnym razem ;)). Ostatnia scenka zorganizowana była bardzo podstępnie (niczym działanie sił magicznych- pojawił się samochód), do tego była bardzo integracyjna, gdyż brali w niej udział wszyscy uczestnicy. Jak nie trudno się domyśleć była masówką ;) Ratownikom dwoiło się w oczach od przybywających poszkodowanych. Kierowca nieprzytomny z urazem głowy, pasażer ze złamaniem otwartym kończyny dolnej, biedny Piotrek na masce chłodził swoje wnętrzności, a dziecko spało opatulone uprzednio przez Wandzię w kocyku, z którego to brutalnie zostało wyrwane przez kierownika zespołu. Mimo deficytu ratowników, nie zawalili tej scenki tak jakby zawalić to mogli, a że idealnie nie było to norma i nie ma się czym aż tak przejmować ;)

Dążymy do perfekcji, osiągnięcie jej byłoby nudne. Trzeba się uzupełniać i pomagać sobie, współpracować.

Osobiście jestem zadowolona z przebiegu ćwiczeń, szczerze miałam wątpliwości czy się uda, a skończyliśmy przed czasem

Bardzo dziękuję wszystkim osobom pomagającym: Agacie, Wandzi, Marcie, Piotrkowi, Sebastianowi oraz Kamilowi and zespołowi ratującemu Grażynie, Damianowi i Arturowi.


Magda M.


Dodane przez wallace dnia 18 luty 2013 18:16:350 Komentarzy ˇ 998 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.