NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Działalność SK PCK w Roku Szkolnym 2013/2014
Szkolne Koło PCK

 W Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Wejherowie formalnie działa 9 Szkolnych Kół PCK, 6 gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalne. Wszystkie one stanowią bardzo ważny element działalności operacyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża w środowisku młodzieżowym.

Szkolne Koła PCK zajmowały się przede wszystkim prowadzeniem ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy dla osób zainteresowanych oraz przygotowywaniem Szkolnych Drużyn do Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Ponad to prowadzone były pokazy i prelekcje z Pierwszej Pomocy zarówno dla uczniów szkoły macierzystej jak i młodszych kolegów z gimnazjum i podstawówek. Najaktywniejsze pod tym względem było Szkolne Koło PCK przy I LO w Rumi. Zorganizowało ono między innymi pokazy przy Rajdach Turystycznych w gim. nr 2 w Rumi, pokazy pierwszej pomocy dla dzieci na Paraolimpiadzie. Członkowie pełnili również rolę sędziów na Powiatowych Zawodach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkolne Koło PCK przy Gimnazjum w Szemudzie również pomagało w sędziowaniu na gminnych zawodach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szemudzie.

SK PCK zajmują się również działalnością humanitarną. Najaktywniejsze w tej dziedzinie okazało się Szkolne Koło PCK przy gimnazjum nr 3 w Wejherowie. Zorganizowało ono między innymi zbiórkę maskotek na rzecz Balu Mikołajkowego organizowanego co roku przez nasz Oddział Rejonowy PCK oraz kwestę w ramach zbiórki publicznej „Gorączka Złota” w której zebrali ponad 700 zł co było najlepszym wynikiem całej kampanii w naszym oddziale.

Szkolne Koła PCK przy Gimnazjum nr 3 w Wejherowie oraz Gimnazjum w Bolszewie wspomogli swoimi ludźmi Bal Mikołajkowy, dzięki czemu jeszcze łatwiej było w nim utworzyć wspaniałą atmosferę.

Dzięki pomocy SK PCK łatwiej jest również organizować inne przedsięwzięcia: SK PCK przy I LO w Rumi pomogło nam zorganizować u siebie Warsztaty Instruktorskie dla Młodzieży PCK w czasie których zapoznali się z podstawowymi zasadami dydaktyki i atrakcyjnego prowadzenia zajęć.

Szkolne Koło PCK przy Gimnazjum nr 1 w Redzie wspomogło nas w organizacji warsztatów „Zawody Przed Zawodami” w czasie których Szkolne Drużyny mogły w klimacie Mistrzostw PP PCK poćwiczyć czynności ratujące ludzkie życie.

Zorganizowane zostały w tym roku dla Szkolnych Kół PCK cykliczne zajęcia w czasie których poznawali działalność. Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy.


Dziękujemy Opiekunom SK PCK oraz ich członkom i wolontariuszom za ten wspaniały rok pracy. Oby kolejny był jeszcze bardziej aktywny!

Miłych Wakacji!


Szymon Piotrowski


Dodane przez Timonvit dnia 12 lipiec 2014 12:00:530 Komentarzy ˇ 1714 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.