NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Rada Młodzieżowa, Rejonu Wejherowskiego 2002
RedCross27 marca odbyły się wybory do Rady Młodzieżowej. W wyborach wystartowało ośmiu kandydatów. Ostatecznie w skład rady weszli:
Przewodniczący: Bartosz Paupa
VI-Przewodniczący: Karolina Dopke
Sekretarz: Monika Zawadzka
Członek: Eliza Majewska
Członek: Joanna Wera
Gratulujemy, o dalszych losach Rady Młodzieżowej będziemy informować.

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:30:190 Komentarzy ˇ 2011 Czytań - Drukuj
Zawody Rejonowe w Rumi 2002
GRM WejherowoMistrzostwa Pierwszej Pomocy w Rumi, odbędą się 26 kwietnia 2002 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w godzinach 9:30 do 14:00. Swój udział zgłosiło: I Liceum Ogólnokształcące w Rumi, II Liceum Ogólnokształcące w Rumi, Zespół Szkół Zawodowych w Wejherowie, III Liceum Ogólnokształcące przy ZSE w Wejherowie, Liceum Ogólnokształcące w Redzie, II Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie, Technikum Elektryczne przy ZSE w Wejherowie, Szkoła Zasadnicza w Rumi, Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Kto wygrywał zawody w poprzednich latach.

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:29:28Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2061 Czytań - Drukuj
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Rumi. 2002
GRM WejherowoRejonowe Mistrzostwa w Rumi odbyły się, wyłoniliśmy najlepszą drużynę naszego rejonu, a trzeba napisać że nie było to proste. Jak co roku przygotowania do mistrzostw trwały cały rok, i na ostatnim sprawdzianie przed zawodami nie mieliśmy faworyta. Zanim dowiecie się kto wygrał kilka słów o imprezie.
Zawody składały się z sześciu stacji, na trzech ratownicy udzielali pomocy indywidualnie następujące przypadki: omdlenie, PPŻ i krwotok z przedramienia, pozostałe miały charakter tradycyjny: wypadek na wysokościach ( podejrzenie urazu kręgosłupa ), impreza grilowa ( poparzenie i zakrztuszenie ), wypadek z deskorolką ( złamanie otwarte nogi ). Zawody przebiegły sprawnie dzięki, dobrej pracy sędziów i pozorantów, którym dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów.

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:20:51Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 4106 Czytań - Drukuj
Orkiestra Owsiaka 2002
GRM WejherowoHej!!! Jesteśmy Grupą Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża działającą przy OSP w Wejherowie. Jak pewnie każdy z was wie dnia 13 stycznia br. w całej Polsce odbył się X finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w naszym mieście, tego dnia znalazły się różne atrakcje. Nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli PCK-u, a więc i nasza grupa wzięła udział „w dziesiątym graniu Owsiaka”.

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:13:01Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1996 Czytań - Drukuj
Wolontariusze na Izbie Przyjęć 2002
GRM WejherowoPodczas ferii zimowych dwudziestu ratowników Grupy Ratownictwa Medycznego PCK przy OSP w Wejherowie pełni dyżury na Izbie Przyjęć w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Mamy nadzieje, że doświadczenie jakie zdobędą na dyżurach pozwoli im być lepszymi instruktorami i ratownikami Polskiego Czerwonego Krzyża. Autor: Hekajek

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:11:200 Komentarzy ˇ 2041 Czytań - Drukuj
Pokaz w Gimnazjum 2002
GRM Wejherowo18.02. został zorganizowany prelekcja z zakresu wiedzy o Czerwonym Krzyżu w Gimnazjum w Lini. Rozmowę z uczniami na temat historii i zasad CK urozmaicono pokazem zakresu pierwszej pomocy. Damian Kramp i Damian Młyński

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:08:360 Komentarzy ˇ 2063 Czytań - Drukuj
Ostatni sprawdzian 2001
GRM WejherowoZwiązku z tym że zbliża się sezon zawodów pierwszej pomocy w PCK. GRM Wejherowo postanowiło zorganizować dwu dniowy sprawdzian dla drużyn które mają zamiar wystartować w zawodach i są szkolone przez instruktorów lub ratowników PCK zaprzyjaźnionych z GRM w Wejherowie. Ostatni próba odbędzie się 5-6 kwietnia w Rumi, swój udział zapowiedziało 15 drużyn z całego województwa pomorskiego. Hekajek

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 11:07:150 Komentarzy ˇ 2039 Czytań - Drukuj
Z cyklu przemyślenia admina ... 2001
Kiedyś popełniłem ten tekst, chciałem podsumować to ile dla mnie znaczy być wolontariuszem PCK a zwłaszcza dostąpić zaszczytu bycia Ratownikiem . Oddać w treści to co jest dla mnie najważniesze. Do napisanie tego tesktu zainspirował mnie propaganda-tekst odnośnie linuksa.
Temat: Co to znaczy być Ratownikiem Polskiego Czerwonego Krzyża

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 10:58:11Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2135 Czytań - Drukuj
Wspomnienia z patrolu 2001
GRM WejherowoKiedy rozmawiam z ludźmi mieszkającymi poza Gdańskiem lub w dzielnicach nie dotkniętych powodzą mam wrażenie, że nie zdają sobie sprawy z rangi zniszczeń. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że aby zrozumieć tę tragedię trzeba było ją zobaczyć i przeżyć. Słyszę: „... to straszne co się stało, ale chyba wszystko wróciło do normy...”. Zastanawiam się o jakiej normie ludzie myślą. Nic nie będzie takie jak dawniej. Wznowiony ruch na trakcie, uprzątnięte gruzy, uspokojone i wysuszone „rzeki”, mniej patroli straży miejskiej i policji... . Wydawać by się mogło, że istotnie życie wraca na dawne tory. Tak naprawdę to pozory

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 10:56:46Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2070 Czytań - Drukuj
„Wysłuchać , to tak łatwo powiedzieć” 2001
GRM WejherowoGdy wychodziłam na mój pierwszy patrol Paweł powiedział: „wysłuchajcie ludzi”. Pomyślałam sobie , że to nic takiego. Nie wiedziałam ,iż praktycznie każda twarz i każde słowo wryją się w moja pamięć . Zaczęło się już od pierwszej ulicy. Ludzie wylewali na nas swoją złość, strach, żal. Przeważnie nie mówiłam nic. Każde słowa jakie cisnęły się na język wydawały mi się puste i niestosowne. Cóż ja mogłam powiedzieć komuś , kto właśnie stracił wszystko? Że będzie lepiej? Wtedy to brzmiało prawie ironicznie. Milczałam więc i słuchałam. Dzisiaj myślę, że tamtym ludziom naprawdę potrzebny był wyrozumiały słuchacz a nie „dobre rady”. Po kilku dniach czułam spory ciężar bezsilności. Jednak to uczucie dość szybko minęło. Wystarczyło kilka uśmiechów i parę słów wdzięczności. Wiem , że nasza pomoc nie była duża, ale wrzuciliśmy w morze potrzeb swój grosz.

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 10:55:500 Komentarzy ˇ 1791 Czytań - Drukuj
„CICHA WODA...” 2001
GRM WejherowoPatrząc dzisiaj na piętrzący się wał i wąska strugę wody w głębi rowu ogarnia mnie przerażenie. Jak taka cieniutka wstążeczka mogła narobić tylu szkód? To tak jakby motyl przeobraził się nagle w potwora. Cicha woda brzegi rwie...i niszczy wszystko, co stanie jej na drodze. Takie wydarzenia uświadamiają mi , jak mały i bezbronny jest człowiek w zderzeniu z przyrodą. Niektórym wydaje się , że udało się nam powstrzymać żywioł. Nic bardziej mylnego. Jeżeli kilka godzin deszczu zatopiło dwie dzielnice miasta, to strach pomyśleć co by się stało. Gdyby ulewa trwała kilka dni. Nigdy nie ujarzmimy przyrody. Ona zawsze będzie górą i wyrocznią. Niestety, coraz częściej musi nam o swej potędze przypominać. LAAN

Dodane przez hekajek dnia 09 grudzień 2006 10:54:450 Komentarzy ˇ 1950 Czytań - Drukuj
Strona 47 z 48 << < 44 45 46 47 48 >